برنامه نویسی اندروید چیست؟

بازار کار نویسی اندروید

تقریبا 89 درصد کاربران تلفن‌های همراه در ایران، از اندروید استفاده می کنند. این آمار برای کاربران جهانی تلفن همراه نیز بالاست و استفاده ۷۶٫۸۵ درصدی کاربران جهانی نشان دهنده بازار کار موجود در زمینه تلفن های همراه اندروید می باشد. که آمار قابل توجهی است  برای برنامه نویسی اندرود و نمی توان آن را نادیده گرفت.

امروزه گرایش کسب و کارها به سمت تلفن های هوشمند نیز رو به افزایش است و به خاطر همه گیر شدن تلفن های هوشمند صاحبان کسب و کار نیز نمی خواهند از این قافله عقب بمانند و همین عامل، باعث افزایش درخواست های برنامه نویسی اندروید می شود. و روزانه ایده های تازه ای برای تبدیل شدن به یک موفقیت بزرگ در حال شکل گرفتن هستند.

آیا همه این ایده ها به موفقیت بدل می شود؟

در پاسخ این سوال باید بگویم خیر! لزوما داشتن ایده برای موفقیت کافی نیست و نیازمند مهارت هایی است که باید کسب شود که مطمئنا کسب این مهارت ها به هر دلیلی از حوصله صاحبان کسب و کار خارج است و این یعنی فرصت ایده آل برای شما، که بتوانید با ارائه نمونه کارهای خود آنها را برای سپردن کار به شما قانع کنید.

android programing image

پس بهتر است همین حالا شروع کنید. برای شروع برنامه نویسی اندروید ابتدا نیاز به JDK یا Java Development Kit می باشد. JDK مجموعه ای از کلاس ها و توابعی است که برای برنامه نویسان زبان جاوا ارائه می شود. از آنجائیکه زبان برنامه نویسی اندروید جاوا است نیاز است تا قبل از نصب سایر برنامه ها این بسته را نصب کنید. داشتن دانش کافی در مورد جاوا و شئ گرایی به شما در نوشتن برنامه های اندروید کمک خواهد کرد. برای دانلود آخرین ورژن JDK می توانید از سایت اوراکل استفاده کنید. البته توجه داشته باشد که برای عبور از تحریم های آمریکا علیه ایران باید از ابزار های مورد نیاز استفاده کنید. بعد از نصب JDK نوبت به نصب Android SDK می رسد SDK بسته نرم افزاری شامل فایل های مورد نیاز برای برنامه نویسی اندروید است که توسط شرکت گوگل ارائه شده است.
پس از اتمام مراحل بالا به یک محیط توسعه نیاز دارید که پیشنهاد گوگل برای این کار اندروید استودیو می باشد که برای دانلود آن می توانید از سایت اندروید دولوپر استفاده نمائید. زبان برنامه نویسی مورد استفاده در اندروید استودیو زبان جاوا است، اگر شما هنوز آشنایی با زبان جاوا ندارید می توانید از منابع داخلی و خارجی فراوانی که در این زمینه وجود دارد استفاده کنید. ولی اگر با زبان انگلیسی آشنایی دارید پیشنهاد من استفاده از کتاب ها و منابع خارجی موجود در این زمینه است.

نظرات

 • آرش جعفری
  2019-04-03
  آرش جعفری
  2019-04-03

  جالب و خوب بود

  • علی رضایی
   2019-04-03
   علی رضایی
   2019-04-03

   سایت خوبیست پسندیدم.

ارسال دیدگاه

تمامی حقوق برای بیلگی سافت محفوظ است.