زبان های برتر برنامه نویسی برای یادگیری در سال 2020

زبان های برنامه نویسی برتر

اجازه دهید زبان های برنامه نویسی برتر را که باید هنگام یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید در سال 2020 مورد توجه قرار گیرد ، بررسی کنیم.
از آنجا که رشد فن آوری بسیار سریع است یادگیری یک زبان برنامه نویسی خاص برای ادامه در این حوزه الزامی است. زبان های برنامه نویسی زیادی برای یادگیری وجود دارند اما همه زبان ها برای ارائه راه حل برای مشکلات موجود، مناسب نخواهند بود. از آنجا که فناوری به سرعت در حال تغییر است، باید طبق فناوری تغییر کنیم. راه حل ما برای یک مشکل تجاری موجود باید خوش بینانه و آسان اجرا شود. برای ارائه راه حل بهتر با مزایای خوب، ما باید یک زبان مناسب را انتخاب کنیم که بتواند کار را به روشی مؤثر انجام دهد.
در این مقاله، قصد دارم 7 زبان برتر برنامه نویسی را که ممکن است در سال 2020 بخواهید یاد بگیرید، به شما ارائه می دهم. من قصد دارم این لیست را بر اساس بازار کار، جامعه، اثربخشیِ زبان برنامه نویسی، بررسی کنم.

programming language image
1- زبان برنامه نویسی پایتون (Python)


پایتون یک زبان تفسیری سطح بالای همه کاره می باشد که توسط Guido Van Rossum ایجاد شده است. پایتون یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی می باشد و دلیل محبوبیت پایتون این است که از جدیدترین فن آوری ها مانند Machine Learning, Data Science, Artificial Intelligence, Backend Development و … پشتیبانی می کند.
پایتون می تواند در بسیاری از حوزه ها برای حل مشکلات تجاری به روشی ساده استفاده شود. دلایلی که باید برای یادگیری این زبان در نظر گرفته شود:
1- پشتیبانی خوب
2- یادگیری آسان
3- تعداد زیادی از کتابخانه ها که کار برنامه نویسان را آسان می کند.
4- درآمد بالای برنامه نویسی پایتون
5- بازار کار بهتر
این زبان برنامه نویسی عمدتا توسط توسعه دهندگان، دانشمندان داده، محققان و … استفاده می شود.
اگر می خواهید کار خود را با یادگیری ماشین، داده ها، برنامه نویسی backend و … شروع کنید. قطعاً باید این زبان برنامه نویسی را بررسی کنید.

programming language image

2- جاوا اسکریپت(JavaScript)

جاوا اسکریپت گسترده ترین زبان برنامه نویسی است. جاوا اسکریپت قلب توسعه وب می باشد. این یک زبان برنامه نویسی multi-paradigm سطح بالا است. که بیشتر توسط توسعه دهندگان وب از آن استفاده می شود. این زبان برنامه نویسی به دلیل توسعه سریع، از دهه گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرد. جاوا اسکریپت فریم ورک های زیادی دارد که کار توسعه دهنده را بسیار آسان تر می کند از جمله این فریم ورک ها عبارتند از Vue.js ، React.js ، Angular ، node.js. دلایلی که باید برای یادگیری این زبان در نظر گرفته شود:
1. بازار کار خوب.
2. توسعه وب Front End. (بدون جاوا اسکریپت، شما حتی نمی توانید صفحه وب را در عصر مدرن تصور کنید)
3. رشد سریع در StackOverflow و Google.
4. پشتیبانی خوب
5- درآمد بالا
اگر می خواهید حرفه خود را در توسعه وب شروع کنید، حتماً باید این زبان برنامه نویسی را بررسی کنید.

programming language image
3- زبان برنامه نویسی جاوا (Java)

جاوا یک زبان برنامه نویسی شی گرای سطح بالای همه کاره می باشد. این زبان یکی از مشهورترین و محبوب ترین زبان های برنامه نویسی 15-20 سال گذشته است. این زبان برای توسعه برنامه های اندروید ، Big Data ، برنامه های سمت سرور ، Embedded Applications، برنامه های سطح سازمانی و بسیاری از برنامه های علمی دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این یک تکنیک مدیریت خوب حافظه است که به توسعه دهندگان کمک می کند تا برنامه ها را کارآمدتر کنند. دلایلی که باید برای یادگیری این زبان در نظر گرفته شود:
1. بازار کار خوب
2. برای توسعه Big Data ، Back end Development و موارد دیگر استفاده می شود.
3. پشتیبانی خوب
4- درآمد بالا
اگر می خواهید در Big Data ، Back end Development به صورت حرفه ای کار کنید. پس حتما باید برای این زبان امتحان کنید.

programming language image
4- سوئیفت (Swift)

سوئیفت یک زبان سطح بالای کامپایلی همه منظوره می باشد. که توسط Apple.Inc در سال 2014، ساخته شد برای توسعه برنامه های iOS ، macOS ، watchOS تا سال 2014 از Objective-C در محیط اپل استفاده می شد. اما از سال 2014 به بعد همه چیز به طور ناگهانی تغییر می کند و این باعث محبوبیت بیشتر سوئیفت می شود. سوئیفت از زبان های برنامه نویسی است که به سرعت در حال توسعه است. در حال حاضر، آخرین نسخه 5.2 را دارد. دلایلی که باید برای یادگیری این زبان در نظر گرفته شود:
1. زبان رسمی برای اپل.
2. برای توسعه iOS ، macOS ، watchOS ، برنامه ها استفاده می شود.
3. بازار کار خوب.
4- درآمد بالا

programming language image
5- زبان برنامه نویسی دارت (Dart)

Dart یک زبان برنامه نویسی بهینه سازی شده مبتنی بر کامپایلر برای توسعه برنامه های کاربردی برای محیط های مختلف است. این زبان توسط چارچوب flutter که توسط Google تولید شده است ، استفاده می شود. دارت فقط توسط گوگل توسعه یافته است. Flutter به ما کمک می کند تا برنامه های Android ، iOS ، وب و دسکتاپ را با یک پایه کد واحد توسعه دهیم. این ویژگی باعث می شود تا flutter و Dart بیشتر مشهور شوkد. Dart برای توسعه طرح های UIی بهتر، برای برنامه های کاربردی در محیط های مختلف استفاده می شود. دلایلی که باید برای یادگیری این زبان در نظر گرفته شود:
1. پشتیبانی از Cross-platform.
2. بازار کار خوب. از آنجا که دارای بسیاری از ویژگی های قابل انعطاف است شرکت ها می خواهند توسعه دهنده هایی را که دانش Dart و Flutter دارند را استخدام کنند.
3. رشد سریع در بازار.
4- درآمد بالا
اگر می خواهید یک توسعه دهنده App شوید. پس حتماً باید این زبان را بررسی کنید.

programming language image
6- کاتلین(Kotlin)

کاتلین یک زبان برنامه‌نویسی عمومی، مستقل از سکو از نوع ایستا است که بر روی ماشین مجازی جاوا اجرا می‌شود. همچنین می‌تواند به سورس کد جاوا اسکریپت یا کد ماشین (توسط ال‌ال‌وی‌ام) نیز کامپایل شود. اولین توسعهٔ آن توسط تیم برنامه‌نویسانJetBrains واقع در سن پترزبورگ روسیه انجام شد. (این نام از روی جزیره کاتلین در نزدیکی سن پترزبورگ می‌آید.) کاتلین در ژانویه سال ۲۰۱۲ به عنوان زبان ماه انتخاب شد. با وجود آنکه کاتلین از نظر syntax با جاوا سازگار نیست، این زبان طراحی شده تا با کد جاوا همکاری داشته باشد و کتابخانه‌های استاندارد نسخه جاوای آن، متکی بر کتابخانه‌های کلاس جاوا است.
اگر شما اندروید را دوست دارید و میخواهید اپلیکیشنی با آن ایجاد کنید، زبان برنامه نویسی Kotlin انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. به نظر می رسد که این زبان امروزه به یکی از رقبای سرسخت زبان “Java” تبدیل شده است. اگر به گذشته برگردیم، زبان جاوا تنها زبان مورد نظر برای ایجاد برنامه های اندرویدی بود. و این بیشتر به دلیل ویژگی های این زبان و همچنین میزان محبوبیت آن بود.

– ویژگی های کاتلین

• سورس باز بودن: این زبان یک زبان برنامه نویسی منبع باز است. همچنین دارای ابزاری به نام one-click است که به برنامه نویس امکان می دهد کد های فعلی جاوا را به به سادگی به کاتلین تبدیل کند.
• قابلیت همکاری: قابلیت همکاری گسترده با جاوا بسیاری از توسعه دهندگان را جذب می کند و آنها را مجبور به یادگیری کاتلین می کند. زبان کاتلین بر روی ماشین مجازی جاوا که با عنوان JVM شناخته میشود اجرا می شود.
• توابعExtension : میتوان توابعی را بدون تغییر در سورس کد کلاس ها، به آنها اضافه کنیم. این توابع در زبان های برنامه نویسی با عنوان توابع Extension شناخته میشوند.
• کد کمتر: کاتلین دارای ویژگی های هوشمندی نیز هست. برای مثال اگر چیزی در کد نویسی فراموش کنید، آن را به صورت خودکار تکمیل می کند. به طور خلاصه، شما باید درباره کد باقی مانده نگران نباشید.
• جذاب تر: با استفاده از کاتلین میتوان اپلیکیشن های اندرویدی جذاب تری نسبت به جاوا نوشت. در کاتلین، می توانید کد های واضح تر و موثرتری بنویسید که اشکالات کمتری دارند.

ارسال دیدگاه

تمامی حقوق برای بیلگی سافت محفوظ است.